Дата розміщення: 27.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); АТ "Iнвестор" було створене у 1990 роцi як колективне пiдприємство.
Основна мета створення товариства - сприяння найбiльш повному задоволенню потреб народного господарства щодо продукцiї, товарiв та послуг, розширення номенклатури та пiдвищення якостi товарiв та послуг, що надаються населенню, участь у прискореному впровадженнi науково-технiчних досягнень, наукове сприяння у сферi охорони навколишнього середовища.

У 2011 роцi товариство перетворене в публiчне акцiонерне товариство.

У 2014 роцi вiдбулась змiна мiсцезнаходження Публiчного акцiонерного товариства "IНВЕСТОР" з адреси: 61045, мiсто Харкiв, Дзержинський район, провулок Отакара Яроша, будинок 16-Б,
на адресу: 01034, м. Київ, вул. Олеся Гончара, 43, корпус В.

У 2015 роцi вiдбулась змiна мiсцезнаходження Публiчного акцiонерного товариства "IНВЕСТОР" з адреси: 01034, м. Київ, вул. Олеся Гончара, 43, корпус В.
на адресу: 61002 м.Харкiв, вул. Сумська, будинок 88-Б.

У 2017 роцi товариство було перетворене у приватне акцiонерне товариство. Нова назва - ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "IНВЕСТОР".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; До органiзацiйної структури емiтента входять виробничi вiддiли, бухгалтерiя та виробнича база, якi знаходяться за мiсцезнаходженням емiтента.
На поточний час АТ не планує створювати дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництав та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли.
Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось.
У вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом змiн в органiзацiйної структурi АТ не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 84
Cередня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 2
Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб)- 0
Фонд оплати працi (тис. грн.) - 5083

Фонд оплати працi збiльшився вiдносно попереднього року.

Товариство веде кадрову програму яка направлена на пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв пiдприємства, а також професiйного навчання за рахунок пiдприємства.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не належить
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; У звiтньому перiодi емiтент спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами не проводив
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб, протягом звiтного перiоду не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Вiдповiдно до Закону України "про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99 року №996-ХIV, що дiє з 01.01.2000 року, товариству надано право самостiйно визначати свою облiкову полiтику. облiкова полiтика на пiдприємствi здiйснюється вiдповiдно до наказу голови правлiння вiд 30.12.2015р. Протягом року змiн в облiковiй полiтицi не вiдбулося. Достовiрнiсть даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi, реальнiсть оцiнки активiв та зобов"язань забеспечується шляхом проведення iнвентаризацiї.
бухгалтерський облiк та складання фiнансових звiтiв товариства здiйснюється безперервно з дотриманням таких принципiв:
- обачностi;
- послiдовностi;
- безперервної дiяльностi;
- нарахування та вiдповiдностi доходiв та витрат;
- превалюванню змiсту над формою;
- фактичної собiвартостi;
- єдиного грошового вимiрника;
- перiодичностi;
- повного висвiтлення.
з метою складання фiнансових звiтiв згiдно мсбу протягом звiтного перiоду були встановленi наступнi принципи облiкової полiтики:
- активи визначаються в облiку, якщо iснує ймовiрнiсть надходження пiдприємству економiчних вигiд;
- при передачi в експлуатацiю малоцiнних предметiв, що зношуються, нараховується 100% зносу з вiднесенням на витрати операцiйної дiяльностi;
- дебiторська заборгованнiсть визначається активом, якщо iснує можливiсть отримання пiдприємством майбутнiх економiчних вигiд i може бути достовiрно визначена її сума;
- при передачi запасiв у виробництво, при продажу та iншому вибуттi оцiнка їх здiйснюється по методу iдентифiкацiйнiй собiвартостi;
- зобов'язання визначаються, якщо товари, матерiали i iншi ресурси (роботи, послуги) отриманi пiдприємством вiд постачальникiв;
- прибуток визначається в момент збiльшення активу або зменшення зобов'язань, що зумовлює збiльшення власного капiталу (за вийнятком внескiв учасникiв пiдприємства);
- витрати вiдбиваються у бухгалтерському облiку одночасно iз зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань.
Метод нарахування амортизацiї - передбачений податковим законодавством, ст.144 ПКУ.
Метод оцiнки вартостi запасiв - ФIФО.
Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй - по покупнiй вартостi.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Iнформацiя про основнi види товарiв або послуг, що їх виробляє чи надає емiтент: товариство надає консультативнi послуги та здiйснює оренду офiсних примiщень.

Сума виручки - 13888 тис.грн.

В звiтному перiодi експорту не було.

Перспективним є оренда офiсних примiщень.

Залежнiсть вiд сезоних змiн вiдсутня.

Iнформацiя про основнi ринки збуту та основних клiєнтiв:
Україна, Харкiвський регiон, ПП "ВВК-СТИЛЬ", ТОВ "СПЕЦБУД АТП", ДП "IНВЕСТОР ЕЛIТ СЕРВIС".

Основнi ризики в дiяльностi емiтента - економiчна криза.

Заходи емiтента щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi та розширення виробництва та ринкiв збуту - розширення ринкiв збуту, залучення iнвесторiв.

Канали збуту - безпосереднє надання послуг замовникам.

Методи продажу: попередня оплата, часткова оплата, по фактично виконаним послугам.

Про джерела сировини, їх доступнiсть та динамiку цiн: джерелами цiн є вiтчiзнянi поставщики, протягом звiтного перiоду спостерiгався рост цiн.

Iнформацiя про особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент: у зв'язку з важким економiчним станом в Українi, неплатоспроможнiстю багатьох пiдприємств, дiяльнiсть по оптовiй торгiвлi неможливо прогнозувати, така дiяльнiсть пов'язана iз значним ризиком.

Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв, положення емiтента на ринку: рiвень впровадження нових технологiй - середнiй, положення емiтента на ринку не є домiнуючим (бiльш точнiше емiтент визначити не може).

Iнформацiя про конкуренцiю в галузi, про особливостi продукцiї (послуг) емiтента: основной конкурент АТ це ПП "Мiнiстрi Плюс".

Про особливостi продукцiї (послуг) емiтента - залежнiсть вiд економiчних факторiв в державi, в т.ч. вiд економiчної кризи.

Перспективнi плани розвитку емiтента - пiдприємство планує розширення перелiку послуг, якi надаються.

Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - такi постачальники вiдсутнi.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Суттєвi придбання за останнi п'ять рокiв - придбання транспортних засобiв.
Пiдприємство не планує значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з його господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; У звiтньому перiодi не було правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особами, зокрема правочинiв, укладених протягом звiтного року мiж емiтентом або його дочiрнiми/залежними пiдприємствами, вiдокремленими пiдроздiлами, з одного боку, i власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з iншого боку.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основни засоби емiтента включають споруди, меблi. Основнi засоби знаходяться за адресою:м.Харкiв, вул. Сумська, 88.

Iнформацiя про будь-якi значнi правочини (придбання, зписання, продаж, тощо) емiтента щодо основних засобiв: значних правочинiв емiтента щодо основних засобiв протягом звiтного перiоду не було.

Виробничи потужностi задовольняють потребам емiтента.

Ступiнь використання обладнання - 100%.

Спосiб утримання активiв - за рахунок власних коштiв.

Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства вiдсутнi.

На поточний час плани капiтального будiвництва , розширення або удосконалення основних засобiв вiдсутнi.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На результати дiяльностi АТ "Iнвестор" мають вплив полiтичнi та фiнансово-економiчнi проблеми, а саме: невелика кiлькiсть замовлень та договорiв пов'язана з важким фiнансовим станом багатьох пiдприємств України.

Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень значна.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi штрафiв i компенсацiй за порушення чинного законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Форма фiнансування АТ - госпрозрахунок. У зв'язку iз скрутним становищем та неплатоспроможнiстю споживачiв (промисловi заводи України) при заключєннi договорiв одна з вимог АТ "Iнвестор" це - 50% або 100% передплата.

Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента - дослiдження в цьому напрямку не проводилися.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду укладених, але ще не виконаних договорiв(контрактiв) не було.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк - щодо реконструкцiї: реконструкцiя пiдприємства не передбачається.

Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк - щодо полiпшення фiнансового стану: планується залучати кредитнi кошти, що дозволить поповнити обiговi кошти.

Опис iстотних факторiв, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому: наслiдки економiчної кризи.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiдженя та розробки за звiтний рiк не проводились.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Протягом звiтного перiоду судових справ, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Вважаємо, що наведеної у рiчному звiтi АТ iнформацiї цiлком достатньо для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, тому вважаємо недоцiльним вказувати iншу(додаткову) iнформацiю.