Річний звіт за 2012 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

АТ "IНВЕСТОР"


ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА 2012 РIК.
(в тисячах українських гривень)

ИМЕЧАНИЯ К ФИНАНСОВОЙ ОТЧЕТНОСТИ
1. СФЕРА ДIЯЛЬНОСТI
Компанiя АТ "Iнвестор" є українським акцiонерним товариством.
25 квiтня 2011 у зв'язку зi змiною назви Компанiя була перереєстрована як Публiчне Акцiонерне Товариство "Iнвестор" згiдно з рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв.
Основною дiяльнiстю Компанiї є здавання в оренду власного нерухомого майна, консультування з питань комрцiйноi дяльностi та управлiння, оптова торгiвля та iнше.
Юридична адреса Компанiї: Україна, м. Харкв, провулок Отакара Яроша, 16Б.
2. ОСНОВИ ПIДГОТОВКИ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Заява про вiдповiднiсть

Вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99р. №996-XIV, з 2012 року публiчнi акцiонернi товариства складають фiнансову звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ).
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена бухгалтерiєю АТ "Iнвестор" вiдповiдно до норм чинного законодавства.

Датою переходу на МСФЗ компанiя вважає 31.12.2012. Баланс складено станом на 31.12.2012 за вимогами МСФЗ. Для складання попередньої фiнансової звiтностi за МСФЗ за 2012 рiк i першої фiнансової звiтностi за МСФЗ за 2013 рiк застосовуються МСФЗ, що будуть чиннi на 31.12.2013, з урахуванням виняткiв, визначених у МСФЗ 1.
Перша фiнансова звiтнiсть, складена за МСФЗ, за 2013 рiк мiститиме iнформацiю в балансi станом на 01.01.2012, 31.12.2012, 31.12.2013, та звiти про фiнансовi результати, звiти про рух грошових коштiв, звiти про змiни у власному капiталi за 2012 i 2013 роки, вiдповiднi примiтки, в тому числi порiвняльну iнформацiю. Рiзницi, якi виникають внаслiдок застосування вимог МСФЗ до операцiй та подiй при складаннi балансу на дату переходу на МСФЗ, вiдображаються у складi нерозподiленого прибутку (збитку) або iнших складових власного капiталу. Пiдприємство розкриває iнформацiю про вплив переходу на МСФЗ на його фiнансовий стан, фiнансовий результат (сукупнi доходи) i грошовi потоки, як того вимагає МСФЗ 1.


Функцiональна валюта та валюта звiтностi
Фiнансова звiтнiсть представлена в Українськiй гривнi, що є функцiональною валютою Компанiї. Вся фiнансова iнформацiя, представлена в Українських гривнях, округляється до найближчої тисячi, якщо не вказано iнше.
Операцiї в iнших валютах розглядаються, як операцiї в iноземнiй валютi. Операцiї в iноземнiй валютi спочатку вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом, що дiє на дату здiйснення операцiї. Монетарнi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi, перераховуються у функцiональну валюту за обмiнним курсом, що дiє на звiтну дату. Всi курсовi рiзницi вiдображаються в звiтi про фiнансовi результати за перiод.
Припущення про безперервнiсть дiяльностi Компанiї
На дату затвердження звiтностi Компанiя функцiонує в нестабiльному середовищi, пов'язаному зi свiтовою економiчною кризою. Полiпшення економiчної ситуацiї в Українi буде значною мiрою залежати вiд ефективностi фiскальних та iнших заходiв, що здiйснюються урядом України. У зв'язку з вiдсутнiстю чiткого плану заходiв уряду по виходу з кризи, неможливо достовiрно оцiнити ефект впливу поточної економiчної ситуацiї на фiнансовий стан Компанiї. В результатi виникає невизначенiсть, яка може вплинути на майбутнi операцiї, можливiсть вiдшкодування вартостi активiв Компанiї та здатнiсть Компанiї обслуговувати i сплачувати свої борги по мiрi настання термiнiв їх погашення. Дана фiнансова звiтнiсть не включає нiяких коригувань, якi можуть мати мiсце в результатi такої невизначеностi. Про такi коригування буде повiдомлено, якщо вони стануть вiдомi та зможуть бути оцiненi.

3. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
У Компанiї є ряд оцiнок i припущень щодо майбутньої дiяльностi. Данi оцiнки i припущення безперервно оцiнюються на пiдставi минулого досвiду та iнших факторiв, включаючи такi очiкування майбутнiх подiй, якi вважаються розумними в обставинах, що склалися. В майбутньому, фактичнi подiї можуть вiдрiзнятися вiд даних оцiнок i припущень. Нижче наведено тi оцiнки i припущення, якi пов'язанi з високим ризиком значних коригувань балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року.
Строк корисного використання нематерiальних активiв та основних засобiв. Знос або амортизацiя на нематерiальнi активи та основнi засоби, нараховується протягом термiну їх корисного використання. Строки корисного використання заснованi на оцiнках керiвництва того перiоду, протягом якого актив буде приносити прибуток. Цi термiни перiодично переглядаються на предмет подальшої вiдповiдностi.
Судовi розгляди. Вiдповiдно до МСФЗ, Компанiя визнає резерв тiльки в разi iснування поточного зобов'язання (юридичного чи того, що випливає з практики), що виникло в результатi минулої подiї; вiдтiк економiчних вигод, який буде потрiбним для погашення цього зобов'язання, є ймовiрним i отримана надiйна оцiнка суми такого зобов'язання. У випадках, коли данi вимоги не дотримуються, iнформацiя про умовне зобов'язаннi може бути розкрита в примiтках до фiнансової звiтностi. Реалiзацiя будь-якого непередбаченого зобов'язання, яка не була в поточний момент визнана або розкрита у фiнансовiй звiтностi, може мати iстотний вплив на фiнансове становище Компанiї. Застосування цих принципiв облiкової полiтики щодо судових справ, вимагає вiд керiвництва Компанiї оцiнок рiзних фактичних i юридичних питань поза її контролем. Компанiя переглядає невирiшенi судовi справи, слiдуючи подiям в судових розглядах на кожну звiтну дату, щоб оцiнити потребу в резервах у своїй фiнансовiй звiтностi. Серед тих чинникiв, якi беруться до уваги при прийняттi рiшення про формування резерву - характер судового процесу, вимоги або оцiнки, судовий порядок i потенцiйний рiвень збиткiв в тiй юрисдикцiї, в якiй вiдбувається судовий процес, вимога або оцiнка мають мiсце, перебiг процесу, (включаючи його перебiг протягом пiсля дати складання фiнансової звiтностi, але до дати її випуску), думки юрисконсультiв, досвiд, набутий у зв'язку з подiбними суперечками i будь-яке рiшення керiвництва Компанiї щодо того, як воно має намiр вiдреагувати на судовий процес, вимогу чи оцiнку.

4. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ
Облiкова полiтика, викладена нижче, послiдовно застосовувалася до всiх перiодiв, поданих у данiй фiнансовiй звiтностi.
Облiк iнфляцiї
До 2001 року Україна розглядалася як країна з гiперiнфляцiйною економiкою. Для вiдповiдностi вимогам МСБО 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї" у фiнансовiй звiтностi повиннi були використовуватися суми, вираженi в одиницi вимiру, що дiяла на звiтну дату. Починаючи з 1 сiчня 2001 року, Україна бiльше не розглядається як країна з гiперiнфляцiйною економiкою.
Основнi засоби

Основнi засоби - це матерiальнi об'єкти, що їх:
- утримують для використання у виробництвi або постачаннi товарiв чи наданнi
послуг для надання в оренду або для адмiнiстративних цiлей;
- використовуватимуть, за очiкуванням, протягом бiльше одного перiоду.
Основнi засоби Компанiї розподiляються за такими класами:
земля
будiвлi та споруди
передавальнi пристрої
силовi машини та устаткування
обладнання та обчислювальна технiка
транспорт
iншi

Матерiальнi об'єкти, термiн служби яких бiльше одного перiоду (року) та їх вартiсть перевищує 2500 гривень, включають до складу необоротних активiв.
Пiсля визнання активами основнi засоби облiковуються за справедливою вартiстю за вирахуванням подальшої накопиченої амортизацiї та подальших накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Переоцiнка основних засобiв проводиться в разi, якщо їх балансова вартiсть суттєво вiдрiзняється вiд справедливої вартостi.
Збiльшення вартостi основних засобiв пiд час переоцiнки включається до звiту про змiни у власному капiталi як резерв на переоцiнку, за винятком випадкiв, коли це збiльшення покриває ранiше визнане у звiтi про прибутки та збитки зменшення вартостi конкретного об'єкта. Зменшення вартостi основних засобiв пiд час переоцiнки включається до звiту про прибутки та збитки, за винятком випадкiв, коли зменшення є в межах попереднього збiльшення вартостi цього ж основного засобу, вiдображеного у звiтi про змiни у власному капiталi.
Об'єкти незавершеного будiвництва облiковуються за фактичними витратами за вирахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi, що оцiнюється пiд час щорiчної iнвентаризацiї.
На землю та об'єкти незавершеного будiвництва амортизацiя не нараховується. На всi iншi об'єкти основних засобiв амортизацiя нараховується на прямолiнiйнiй основi на протязi строку їх корисного використання. Для розрахунку зносу використовуються наступнi орiєнтовнi термiни використання:

Будiвлi та споруди 15-50 рокiв
Передавальнi пристрої 10 - 45 рокiв
Силовi машини та устаткування 5 - 20 рокiв
Офiсне обладнання 2 - 10 рокiв
Транспортнi засоби 5 - 20 рокiв
Iншi 2 - 20 рокiв

Строк корисної експлуатацiї основного засобу переглядається i, у випадку необхiдностi, коригується. Якщо об'єкт основних засобiв включає декiлька складових iз рiзними строками корисного використання, то такi складовi можуть облiковуватися як окремi об'єкти основних засобiв. Кожну частину об'єкта основних засобiв, собiвартiсть якої є суттєвою стосовно загальної собiвартостi об'єкта, амортизують окремо.
Витрати, понесенi на збiльшення, замiну частини або обслуговування основних засобiв визнаються вiдповiдно до загального принципу визнання активiв, тобто подальшi витрати капiталiзуються лише в тому випадку, коли вони призводять до збiльшення майбутньої економiчної вигоди вiд використання такого об'єкта основних засобiв :
- витрати, якi вiдповiдають критерiям визнання активу, вiдображаються в облiку як визнання нового об'єкта основних засобiв,
- витрати на поточний ремонт i обслуговування основних засобiв списуються на витрати того звiтного перiоду, в якому вони понесенi.
Прибутки i збитки, що виникають вiд припинення визнання основних засобiв, визначаються як рiзниця мiж чистим надходженнями вiд вибуття (якщо вони є) та балансовою вартiстю об'єкта. Вони вiдображаються у звiтi про фiнансовi результати.

Нематерiальнi активи
Пiсля первiсного визнання нематерiальнi активи облiковуються за собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi.
Нематерiальнi активи Компанiї, в основному, включають програмне забезпечення.
Придбанi лiцензiї на програмне забезпечення можуть вiдноситись на витрати, або капiталiзуються. Капiталiзоване програмне забезпечення рiвномiрно амортизується протягом очiкуваного термiну корисного використання, який не перевищує 10 рокiв.
Зменшення корисностi активiв
Кориснiсть активу зменшується, коли балансова вартiсть активу перевищує суму його очiкуваного вiдшкодування.
На предмет зменшення корисностi перевiряється кожна одиниця активiв. Якщо суму очiкуваного вiдшкодування окремого активу визначити неможливо, тодi на зменшення корисностi перевiряється найменша група активiв, яку можна iдентифiкувати i яка генерує надходження грошових коштiв внаслiдок безперервного використання.
Сума очiкуваного вiдшкодування - бiльша з двох оцiнок активу (або одиницi, яка генерує грошовi кошти): справедливої вартостi мiнус витрати на продаж та його вартостi при використаннi.
Сума, що амортизується - iсторична вартiсть активу або iнша сума, за якою облiковується актив у фiнансовiй звiтностi, за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi.
Справедлива вартiсть, за вирахуванням витрат на продаж, визначається на основi цiн активного ринку або на основi угод про продаж активу незалежним сторонам. До витрат на продаж включаються всi додатковi витрати, якi прямо пов'язанi з продажем активу. Якщо справедливу вартiсть активу достовiрно оцiнити неможливо, сумою очiкуваного вiдшкодування активу вважають вартiсть його використання.
Iндикатором зменшення корисностi вважається будь-який факт того, що дисконтована сума надходження грошових коштiв вiд активу виявиться меншою за його балансову (залишкову) вартiсть. Iндикаторами зменшення корисностi можуть бути як зовнiшнi, так i внутрiшнi фактори, серед яких є:
суттєве зменшення ринкової вартостi активу, порiвняно з тим, яке було очiкуваним,
негативнi змiни у законодавствi,
змiни в ринкових вiдсоткових ставках,
змiни у ризиках, пов'язаних з дiяльнiстю Компанiї,
є свiдчення застарiння або фiзичного пошкодження активу,
грошовi потоки для активу або подальшi кошти, необхiднi для його утримання, iстотно перевищують тi, що були попередньо запланованi,
грошовi потоки або прибуток вiд активу є iстотно меншими, нiж тi що були попередньо запланованi,
суттєве зростання запланованого збитку вiд активу.
У випадку наявностi зазначених або iнших iндикаторiв зменшення корисностi, керiвництво Компанiї приймає рiшення про обов'язкове проведення перевiрки активiв на знецiнення. Незалежно вiд iснування iндикаторiв зменшення корисностi, щорiчнiй обов'язковiй перевiрцi на предмет знецiнення пiдлягають необоротнi активи з невизначеним строком корисного використання та необоротнi активи, якi ще не введенi в експлуатацiю.
Розрахований збиток вiд зменшення корисностi активу вiдображається як витрати у звiтi про прибутки та збитки у поточному перiодi, за винятком випадкiв, коли результат переоцiнки активу вiдображається безпосередньо у власному капiталi. Збиток вiд зменшення корисностi переоцiненого активу визнається як зменшення вiд переоцiнки, як це передбачено у МСБО 36 "Зменшення корисностi активiв".
Витрати вiд зменшення корисностi активу, визнанi у минулому звiтному перiодi, пiдлягають сторнуванню, якщо вiдбулася змiна оцiнки, використаної при визначеннi суми очiкуваного вiдшкодування.

Визнання фiнансових iнструментiв
Компанiя визнає фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання у своєму балансi тодi i тiльки тодi, коли вона стає стороною контрактних зобов'язань на iнструменти. Фiнансовi активи та зобов'язання визнаються на дату здiйснення операцiї.
Згiдно з МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка", фiнансовi активи класифiкуються в наступнi чотири категорiї: фiнансовi активи, що переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток; позики та дебiторська заборгованiсть; iнвестицiї, утримуванi до погашення, i фiнансовi активи, наявнi для продажу. При первiсному визнаннi фiнансових активiв, вони визнаються за справедливою вартiстю плюс у разi якщо це не iнвестицiї, що переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, витрати за угодою, прямо пов'язанi з придбанням або випуском фiнансового активу. Коли Компанiя стає стороною за договором, то вона розглядає наявнiсть в ньому вбудованих похiдних iнструментiв. Вбудованi похiднi iнструменти вiдокремлюються вiд основного договору, який не оцiнюється за справедливою вартiстю через прибуток або збиток у випадку, якщо аналiз показує, що економiчнi характеристики i ризики вбудованих похiдних iнструментiв iстотно вiдрiзняються вiд аналогiчних показникiв основного договору.
Компанiя класифiкує фiнансовi активи безпосередньо пiсля первiсного визнання i, якщо це дозволено або прийнятно, переглядає встановлену класифiкацiю в кiнцi кожного фiнансового року.
Всi угоди з купiвлi або продажу фiнансових активiв на "стандартних умовах" визнаються на дату укладення угоди, тобто на дату, коли Компанiя бере на себе зобов'язання купити актив. Угоди з купiвлi або продажу на "стандартних умовах" - це покупка або продаж фiнансових активiв, яка вимагає поставки активу в строк, встановлений законодавством або правилами, прийнятими на певному ринку.

Позики та дебiторська заборгованiсть
Позики та дебiторська заборгованiсть є непохiдними фiнансовими активами з фiксованими або визначеними платежами, якi не котируються на активному ринку. До них не належать активи: якi пiдприємство має намiр продати негайно або найближчим часом; якi класифiковано як утримуванi для продажу; якi пiд час первiсного визнання визначено як такi, що облiковуються за справедливою вартiстю; та тi, якi пiд час первiсного визнання визначено як такi, що доступнi для продажу.
Позики та дебiторська заборгованiсть первiсно оцiнюються за їх справедливою вартiстю, до якої додаються витрати на операцiю, тобто додатковi витрати, якi безпосередньо пов'язанi з придбанням.
Дебiторська заборгованiсть, яка має короткостроковий характер, вiдображається в сумi наданого рахунку, за вирахуванням резерву щодо зменшення вартостi дебiторської заборгованостi.
На кожну дату балансу керiвництво Компанiї оцiнює, чи є об'єктивне свiдчення того, що кориснiсть позик та дебiторської заборгованостi може зменшитися.
Якщо iснує свiдчення щодо зменшення корисностi позик та дебiторської заборгованостi, керiвництво Компанiї оцiнює суму очiкуваного вiдшкодування таких активiв та визначає збитки вiд зменшення корисностi. Зменшення корисностi позик та дебiторської заборгованостi в облiку вiдображається шляхом створення резерву сумнiвних боргiв.
Резерв сумнiвних боргiв нараховується на заборгованiсть окремого дебiтора - у випадку, якщо керiвництво Компанiї має iнформацiю про iснування ймовiрностi непогашення частини дебiторської заборгованостi таким конкретним контрагентом.
Нарахування резерву сумнiвних боргiв за звiтний перiод вiдображається у звiтi про прибутки та збитки.
Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi чи безнадiйних боргiв зменшується, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується шляхом коригування рахунку резерву сумнiвних боргiв. Сума сторнування збитку вiдображається у звiтi про прибутки та збитки. Коли дебiтори, заборгованiсть яких була ранiше списана як безнадiйна, стають платоспроможними, їхня дебiторська заборгованiсть вiдновлюється.

Фiнансовi активи, наявнi для продажу
Наявнi для продажу фiнансовi активи - це непохiднi фiнансовi активи, якi спецiально вiднесенi в цю категорiю або якi не були вiднесенi до жодної з iнших трьох категорiй. Пiсля первiсного визнання фiнансовi активи, наявнi для продажу, оцiнюються за справедливою вартiстю.
Вiдсотки, заробленi або сплаченi з iнвестицiй, вiдображаються у фiнансовiй звiтностi як процентний дохiд або витрати. Дивiденди, заробленi з iнвестицiй, визнаються у звiтностi в момент отримання прав на них.

Фiнансовi активи, утримуванi до погашення
Якщо Компанiя має намiр i може утримувати до погашення борговi цiннi папери, такi фiнансовi iнструменти класифiкуються як утримуванi до погашення. Утримуванi до погашення фiнансовi активи спочатку визнаються за справедливою вартiстю, плюс витрати, безпосередньо пов'язанi з проведенням операцiї.
Будь-яка продаж або перекласифiкацiя iнвестицiй, утримуваних до погашення в сумi, що перевищує iстотну незадовго до дати їх погашення, призведе до перекласифiкацiї всiх iнвестицiй, утримуваних до погашення, в iнвестицiї, наявнi для продажу.

Фiнансовi активи i фiнансовi зобов'язання Компанiї включають грошовi кошти i еквiваленти грошових коштiв, дебiторську i кредиторську заборгованостi, iншi зобов'язання та позики. Облiкова полiтика щодо їх визнання та оцiнки розкривається у вiдповiдних роздiлах цих Примiток.
Протягом звiтного перiоду Компанiя не використовувала нiяких фiнансових деривативiв, процентних свопiв i форвардних контрактiв для зменшення валютних або вiдсоткових ризикiв.

Непохiднi фiнансовi зобов'язання
При первiсному визнаннi фiнансовi зобов'язання можуть бути вiднесенi до категорiї переоцiнюваних за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, якщо дотриманi наступнi критерiї: (i) вiднесення в цю категорiю виключає або суттєво знижує непослiдовнiсть в методах облiку, яка в iншому випадку виникла б при оцiнцi зобов'язань або визнання вiдповiдного прибутку або збитку; (ii) зобов'язання є частиною групи фiнансових зобов'язань, управлiння якими здiйснюється i результати, за якими оцiнюються на пiдставi справедливої вартостi, вiдповiдно до полiтики управлiння ризиками; (iii) фiнансове зобов'язання мiстить вбудований похiдний iнструмент, який необхiдно окремо вiдобразити у фiнансовiй звiтностi.
Знецiнення фiнансових активiв

На кiнець кожного фiнансового року Компанiя визначає, чи вiдбулося знецiнення фiнансового активу або групи фiнансових активiв.

Активи, що облiковуються за амортизованою вартiстю
Якщо iснує об'єктивне свiдчення про появу збиткiв вiд знецiнення у зв'язку iз позиками та дебiторською заборгованiстю, що облiковуються за амортизованою вартiстю, сума збитку оцiнюється як рiзниця мiж балансовою вартiстю активiв та поточною вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв (за винятком майбутнiх кредитних втрат, якi ще не виникли), дисконтованих за первiсною ефективною ставкою вiдсотка по фiнансовому активу (тобто за ефективною ставкою вiдсотка, розрахованою при первiсному визнаннi). Балансова вартiсть активу повинна бути знижена або безпосередньо, або з використанням резерву. Сума збитку визнається у звiтi про сукупний дохiд за перiод.
Спочатку Компанiя оцiнює наявнiсть об'єктивних ознак знецiнення окремо по кожному фiнансовому активу, який окремо є суттєвим, або на сукупнiй основi з фiнансових активiв, якi окремо не є суттєвими. Якщо встановлено, що не iснує об'єктивних ознак знецiнення по окремо оцiненому фiнансовому активу, незалежно вiд того, є вiн суттєвим чи нi, такий актив включається до групи фiнансових активiв з аналогiчними характеристиками кредитного ризику, i ця група фiнансових активiв оцiнюється на предмет зменшення корисностi на сукупнiй основi. Активи, що оцiнюються на предмет знецiнення iндивiдуально, i за якими виникає або продовжує мати мiсце збиток вiд знецiнення, не включаються в сукупну оцiнку на предмет знецiнення.
Якщо в наступний перiод сума збитку вiд знецiнення зменшується, i таке зменшення може бути об'єктивно пов'язане з подiєю, яка вiдбулася пiсля того, як було визнано знецiнення, ранiше визнаний збиток вiд знецiнення вiдновлюється. Будь-яке подальше вiдновлення збитку вiд знецiнення визнається у звiтi про сукупний дохiд за перiод в такому обсязi, щоб балансова вартiсть активу не перевищувала амортизовану вартiсть цього активу на дату вiдновлення.
Щодо дебiторської заборгованостi створюється резерв пiд знецiнення в тому випадку, якщо iснує об'єктивне свiдчення (наприклад, ймовiрнiсть неплатоспроможностi чи iнших iстотних фiнансових труднощiв дебiтора) того, що Компанiя не отримає всi суми, що належать їй вiдповiдно до умов поставки. Балансова вартiсть дебiторської заборгованостi зменшується за допомогою використання рахунку резерву. Знецiненi заборгованостi припиняють визнаватися, якщо вони вважаються безнадiйними.

Припинення визнання фiнансових активiв та зобов'язань

Фiнансовi активи
Визнання фiнансового активу (або, у разi застосування, частини фiнансового активу або частини групи аналогiчних фiнансових активiв) припиняється у разi:
- закiнчення дiї прав на отримання грошових надходжень вiд такого активу;
- збереження Компанiєю права на отримання грошових надходжень вiд такого активу з одночасним прийняттям на себе зобов'язання виплатити їх у повному обсязi третiй особi без суттєвих затримок; або
- передачi Компанiєю належних їй прав на отримання грошових надходжень вiд такого активу i якщо Компанiя або а) передала практично всi ризики i вигоди, пов'язанi з таким активом, або (б) нi передала, нi зберегла за собою практично всi ризики i вигоди, пов'язанi з ним, але при цьому передала контроль за активом.
У разi якщо Компанiя передала свої права на отримання грошових надходжень вiд активу, i при цьому не передала та не зберегла за собою практично всi ризики i вигоди, пов'язанi з ним, а також не передала контроль за активом, такий актив вiдображається в облiку в розмiрi подальшої участi Компанiї в цьому активi. Продовження участi в активi, що має форму гарантiї за переданим активом, оцiнюється за меншою з двох сум: первiсною балансовою вартiстю активу або максимальною сумою компенсацiї, яка може бути пред'явлена Компанiї до оплати.

Фiнансовi зобов'язання
Визнання фiнансового зобов'язання припиняється в разi погашення, анулювання або закiнчення термiну погашення вiдповiдного зобов'язання.
При замiнi одного iснуючого фiнансового зобов'язання iншим зобов'язанням перед тим самим кредитором на суттєво вiдмiнних умовах або у разi внесення iстотних змiн в умови iснуючого зобов'язання, визнання первiсного зобов'язання припиняється, а нове зобов'язання вiдображається в облiку з визнанням рiзницi в балансовiй вартостi зобов'язань у звiтi про сукупний дохiд за перiод.

Операцiї в iноземних валютах
Українська гривня є функцiональною валютою i валютою представлення фiнансової звiтностi. Операцiї у валютах, вiдмiнних вiд української гривнi, спочатку вiдображаються за курсами обмiну, що переважає на дати здiйснення операцiй. Монетарнi активи i зобов'язання, деномiнованi в таких валютах, перераховуються в гривнi за курсами обмiну, чинними на звiтну дату. Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку, вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд. Немонетарнi активи i зобов'язання, деномiнованi в iноземних валютах, якi вiдображенi у звiтностi за первiсною вартiстю, перераховуються в гривнi за курсом обмiну на дату здiйснення операцiї.
Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти включають готiвку в касi i залишки на поточних рахунках в банках.
Передоплати постачальникам
Передоплати постачальникам вiдображаються за їх чистою вартiстю реалiзацiї за вирахуванням резерву пiд сумнiвну заборгованiсть.
Запаси
Запаси оцiнюються за меншою з двох вартiстостей: собiвартостi або чистої вартостi реалiзацiї. Запаси списуються за методом iдентифiкованої вартостi вiдповiдної одиницi запасiв. Чиста вартiсть реалiзацiї являє собою оцiночну цiну продажу в ходi звичайної господарської дiяльностi за вирахуванням оцiночних витрат на доопрацювання i витрат, необхiдних для здiйснення торгової угоди.
Акцiонерний капiтал
Фiнансовi iнструменти, випущенi Компанiєю, класифiкуються як власний капiтал в тiй мiрi, в якiй вони вiдповiдають визначенню фiнансового зобов'язання або фiнансового активу. Простi акцiї Компанiї класифiкуються як пайовi iнструменти.
Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть
Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть вiдображається в облiку та звiтностi за справедливою вартiстю.
Аванси отриманi вiд клiєнтiв
Аванси, отриманi вiд клiєнтiв, вiдображаються в облiку та звiтностi за справедливою вартiстю.
Дивiденди
Дивiденди визнаються в момент, коли їх виплата є юридично обгрунтованою. У разi виплати остаточних дивiдендiв, їх визнання здiйснюється в момент затвердження акцiонерами на загальних зборах.
Кредити та позики
Первiсне визнання кредитiв i позик здiйснюється за їх справедливою вартiстю. Кредити i позики класифiкуються як поточнi, коли початковий термiн погашення не перевищує дванадцять мiсяцiв.
Зобов'язання з пенсiйного забезпечення та iнших виплат
Компанiя бере участь у державнiй пенсiйнiй програмi, за якою роботодавець повинен здiйснювати внески, розрахованi як вiдсоткова частка вiд загальної суми заробiтної плати. Дана пенсiйна програма є програмою з визначеним внеском. Цi витрати у звiтi про сукупний дохiд вiдносяться до перiоду, в якому виплачується заробiтна плата.
Також, Компанiя уклала контракт з недержавним Пенсiйним фондом, в який здiйснює щомiсячнi вiдрахування. Дана пенсiйна програма є програмою з визначеним внеском. Цi витрати у звiтi про сукупний дохiд вiдносяться до перiоду, в якому нараховується заробiтна плата.
У Компанiї не iснує програм iнших додаткових виплат при виходi на пенсiю чи iнших значних компенсацiйних програм, якi вимагали б додаткових нарахувань.
Оренда
Оренда, при якiй за орендодавцем зберiгаються всi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на актив, класифiкується як операцiйна оренда. Платежi, пов'язанi з операцiйною орендою вiдображаються як витрати, у звiтi про фiнансовi результати за перiод з використанням прямолiнiйного методу списання таких витрат протягом термiну оренди.
Потенцiйнi зобов'язання
Потенцiйнi зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, за винятком випадкiв, коли iснує ймовiрнiсть того, що для погашення зобов'язання потрiбне вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i при цьому сума таких зобов'язань може бути достовiрно оцiнена. Iнформацiя про такi зобов'язання пiдлягає вiдображенню, за винятком випадкiв, коли можливiсть вiдтоку ресурсiв, якi представляють собою економiчнi вигоди, є малоймовiрною.
Резерви

Нарахування резервiв наступних витрат та платежiв здiйснюється у тих випадках, коли у Компанiї виникають зобов'язання, правовi або такi, що випливають з iснуючої дiлової практики, в результатi подiй, якi вiдбулися в минулому. При цьому повинна iснувати ймовiрнiсть того, що врегулювання цих зобов'язань буде супроводжуватися зменшенням економiчних вигiд, i сума зобов'язання може бути оцiнена з достатнiм ступенем достовiрностi.
Податок на прибуток
Поточний податок
Поточнi податковi активи i зобов'язання за поточний та попереднi перiоди оцiнюються за сумою, передбачуваної до отримання в якостi вiдшкодування вiд податкових органiв або до сплати податковим органам. Податковi ставки та податкове законодавство, що застосовуються для розрахунку цiєї суми - це ставки i закони, прийнятi або практично прийнятi на звiтну дату.
Вiдстрочений податок
Вiдстрочений податок на прибуток нараховується за методом балансових зобов'язань по всiм тимчасовим рiзницям на звiтну дату мiж балансовою вартiстю активiв i зобов'язань, для цiлей фiнансового облiку та вартiстю, що приймається до уваги в податковому облiку.
Вiдстроченi податковi зобов'язання визнаються за всiма оподатковуваним тимчасовим рiзницями, крiм випадкiв, коли:
- вiдстрочене податкове зобов'язання виникає в результатi первинного визнання гудвiлу або активу, або зобов'язання в господарськiй операцiї, яка не є об'єднанням компанiй, i яке на момент здiйснення операцiї не впливає нi на бухгалтерський прибуток, анi на оподатковуваний прибуток або збиток; i
- щодо оподатковуваних тимчасових рiзниць, що вiдносяться до iнвестицiй в дочiрнi та асоцiйованi пiдприємства, а також з часткою участi у спiльнiй дiяльностi, якщо материнська компанiя може контролювати розподiл у часi сторнування тимчасової рiзницi, або iснує значна ймовiрнiсть того, що тимчасова рiзниця не буде сторнована в осяжному майбутньому.
Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма оподатковуваним тимчасовим рiзницями i перенесенню на наступнi перiоди невикористаного податкового кредиту та податкових збиткiв, якщо iснує ймовiрнiсть отримання неоподатковуваного прибутку, щодо якого можна застосувати тимчасову рiзницю, а також використовувати податковi кредити i податковi збитки, перенесенi на наступнi перiоди , крiм випадкiв, коли:
- вiдстрочений податковий актив, що стосується тимчасових рiзниць, виникає в результатi первiсного визнання активу або зобов'язання в господарськiй операцiї, яка не є об'єднанням компанiй, i який на момент здiйснення операцiї не впливає нi на бухгалтерський прибуток, анi на оподатковуваний прибуток або збиток; i
- щодо тимчасових рiзниць, пов'язаних з iнвестицiями в дочiрнi та асоцiйованi пiдприємства, а також з часткою участi у спiльнiй дiяльностi, вiдстроченi податковi активи визнаються, тiльки якщо iснує ймовiрнiсть сторнування тимчасових рiзниць в осяжному майбутньому i буде отриманий оподатковуваний прибуток, у вiдношеннi якого можна застосувати тимчасову рiзницю.
Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну дату складання звiту про фiнансовий стан i зменшується, якщо бiльше не iснує ймовiрностi отримання достатнього оподатковуваного прибутку, який дозволив би реалiзувати частину або всю суму такого вiдкладеного податкового активу. Невизнанi ранiше вiдстроченi податковi активи переоцiнюються на кожну дату звiту про фiнансовий стан i визнаються тодi, коли виникає ймовiрнiсть отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, що дає можливiсть реалiзувати вiдстрочений податковий актив.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання визначаються за ставками податку, застосування яких очiкується при реалiзацiї активу або погашення зобов'язання, на основi дiючих або оголошених (i практично прийнятих) на дату звiту про фiнансовий стан податкових ставок i положень податкового законодавства. Податок на прибуток, пов'язаний зi статтями, якi вiдображаються безпосередньо у складi капiталу, вiдображається у складi капiталу, а не в звiтi про сукупний дохiд. Вiдсроченi податковi активи та вiдстроченi податковi зобов'язання пiдлягають взаємозалiку при наявностi повного юридичного права зарахувати поточнi податковi активи в рахунок поточних податкових зобов'язань, i якщо вони вiдносяться до податкiв на прибуток, накладеним тим самим податковим органом на той же суб'єкт господарювання.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання визначаються за ставками податку, застосування яких очiкується при реалiзацiї активу або погашеннi зобов'язання, на основi дiючих або оголошених (i практично прийнятих) на дату звiту про фiнансовий стан податкових ставок i положень податкового законодавства

5. Основнi засоби станом на 31 грудня 2011 та 31 грудня 2012 рокiв представленi таким чиом:



Групи основних засобiв Залишок на 31.12.2011р. Надiйшло за 2012рiк Вибуло за 2012рiк Нараховано амортизацiї за рiк 2012р. Залишок на 31.12.2012р.
Первiсна (перецiнена) вартiсть Знос Первiс-на (переоцiнена) вартiсть Знос Первiсна(переоцiнена) вартiсть Знос
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Земельнi дiлянки 193 - - - - - 193 -
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 4878 1697 292 104 158 4586 1751
Машини та обладнання 1147 886 51 12 9 68 1186 945
Транспортнi засоби 2214 1638 2201 1725 100 13 13
Iнструменти, прилади, нвентар (меблi) 4096 3315 177 139
235 3919 3411
Iншi основнi засоби 179 111 19 6 20 160 125
Разом 12707 7647 51 2701 1983 581 10057 6245

5. НЕМАТЕРIАЛЬНI А6.НЕМАТЕРЫАЛЬНI АКТИВИ
Нематерiальнi активи (р. 010 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011 - та 31 грудня 2012 рокiв представленi таким чином:
Програмне забезпечення Всього
Первiсна вартiсть Станом на 31 грудня 2011 року 195 195
Накопичений знос Станом на 31 грудня 2011 року 89 89
Надходження - -
Вибуття - -
Знос 89 8937
Первiсна вартiсть Станом на 31 грудня 2012 року 195 195
Накопичений знос Станом на 31 грудня 2012 року 195 195
7.ЗАПАСИ
Запаси (р.100 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011 р. та на 31 грудня 2012 р. представленi наступним чином:
2011 2012
Сировина й матерiали 2 2
Паливо 6 23

Запаснi частини 7 7
Iншi матерiали 14 14
Всього 29 46
8.ФIНАНСОВI АКТИВИ
Фiнансовi активи (р.045, р. 150 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011 р. та на 31 грудня 2012 р. представленi таким чином:
2011 2012

Фiнансовi активи, наявнi для продажу:

Векселi отриманi 107 131
Корпоративнi права 113425 110236
Всього 113532 110367

Поточнi векселя представленi безпроцентними векселями.
9. ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ ЗА ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ, ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ ЗА РОЗРАХУНКАМИ З БЮДЖЕТОМ ТА IНША ПОТОЧНА ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Торгова i iнша дебiторська заборгованiсть (р.160, р. 170, р. 210, ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представлена таким чином:
2011 2012




Розрахунки за послуги 34 1
Розрахунки з бюджетом 223

Мiнус: Резерв сумнiвних боргiв () (1)
Всього 34 1
На протязi 2012 р. списано дебiторської заборгованостi на суму 502 872,55.грн.( в т.ч. за рахунок резерву сумнiвних боргiв - 467 000 грн.).
Эфективна вiдсоткова ставка по торговiй та iншiй дебiторськiй заборгованостi на 31 грудня 2011р. i 31 грудня 2012р. дорiвнює нулю.
10. РОЗРАХУНКИ ЗА ВИДАНИМИ АВАНСАМИ
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами (р.180 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. i 31 грудня 2012р. представлена таким чином:

2011 2012


Аванси постачальникам за iншi активи 38832 38345
Резерв сумнiвних боргiв (79)
Всього 38832 38345
11. ГРОШОВI КОШТИ ТА ЇХ ЕКВIВАЛЕНТИ
Грошовi кошти (р.230 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011 та 31 грудня 2012 рокiв представленi таким чином:
2011 2012
Грошовi кошти в банках на поточних рахунках 80 14
Грошовi кошти в банках на депозитних рахунках 0 0
Грошовi кошти в касi 0 0
Разом 36 613 18642
Станом на 31 грудня 2011 р. та на 31 грудня 2012р. не iснує обмежень щодо використання коштiв на поточних рахунках в банках.

12. СТАТУТНИЙ КАПIТАЛ
Статутний капiтал (р.300 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представлен таким чином:

Кiлькiсть акцiй Сума
Зарегiстрований, выпущений та повнiстю оплачений статутний капiтал
- простi акцiї (номiнальна вартiсть) 50 500
Структура статутного капиталу Компанiї станом на 31 грудня 2011р. i 31 грудня 2012р. представлена таким чином:
31.12.2011 31.12.2012
Кiлькiсть акцiй % володiния Кiлькiсть акцiй % володiния
Аваков А.Б. 20937 41,54%
Гаєвой Г.I. 7615 15,2299%
Авакова I.Д. 21032 46,7378%
Моркотонов I.В. 6069 13,4867%
6069 13,4867%

Гаєвой О.Г. 8016 17,8133%
Котвицкий I.О. 4783 10,6289% 4783 10,6289%
Iншi 10596 19,1145% 10100 11,3333%
Всього 50000 100,00% 50000 100,00%
Номiнальна вартiсть акцiй складає 0,01 гривнi за одну акцiю. Утримувачi простих акцiй мають право на отримання дивiдендiв по мiрi їх оголошення, а також мають право одного голосу на акцiю на щорiчних загальних зборах акцiонерiв.
13. ДОВГОСТРОКОВI ЗОБОВ`ЯЗАННЯ
Довгостроковi зобов`язання (р.470 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представленi таким чином:
2011 2012
Реструктуризований борг з податку на прибуток 2979 2924


Всього 2979 2924

з термiном погашення через 15 рокiв.
14. ПОТОЧНА ЗАБОРГОВАНIСТЬ ЗА ДОВГОСТРОКОВИМИ ЗОБОВ`ЯЗАННЯМИ
Поточна заборгованiсть за довгостроковими зобов`язаннями (р.510 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представлена таким чином:
2011 2012
Реструктуризований борг з податку на прибуток 81 81
Реструктуризований борг (по електроенергiї) 28808 13792
Всього 28889 13873


15. КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ ЗА ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ ТА IНША КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги та iнша кредиторська заборгованiсть (р.530, р.560, р.570, р. 580, р.590, р. 610 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представлена таким чином:

2011 2012
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 1369 0
Поточнi зобов`язання за розрахунками зi страхування 100 0
Поточнi зобов`язання з оплати працi 343 144
Заборгованiсть по дивiдендам 30848 30749
Iнша кредиторська заборгованiсть 0 0
Всього 32660 30893
16. ПОТОЧНI ЗОБОВ`ЯЗАННЯ З ОТРИМАНИХ АВАНСIВ
Зобов'язання по авансам отриманим (р.540 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представленi таким чином:
2011 2012


Аванси за ЦБ договори, роботи, послуги 101348 30809

Всього 101348 30809
17. ЗАБОРГОВАНIСТЬ ПО РОЗРАХУНКАМ З БЮДЖЕТОМ
Розрахунки з бюджетом (р.550, 170 ф.1 Баланс) станом на 31 грудня 2011р. та на 31 грудня 2012р. представленi таким чином:

Найменування платежiв Сальдо на 31.12.2011 Нараховано за 2012р. Перераховано
за 2012р. Сальдо на 31.12.2012
р.170 ф1 р.550 ф1 р.170 ф1 р.550 ф1
1 2 3 4 5 6 7
Податок на прибуток 35 72 110 3
Податок на додану вартiсть -207 390 350 167
Плата за землю 210 209 -1
Збiр за спецiальне використання води 1 1
Збiр за першу реєстрацiю транспортних засобiв 1 -1
ПДФО 682 355 1091 54
Орендна плата за землю
Екологiчний податок
Збiр за користування радiочастотним ресурсом
Усього 511 1027 1761 223

18. ЧИСТИЙ ДОХIД ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ ПРОДУКЦIЇ (ТОВАРIВ, РОБIТ, ПОСЛУГ)
Доходи вiд основних операцiй за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 035 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012



Дохiд вiд реалiзацiї робiт, послуг 1798
Iншi доходи 2
Всього 1800
19. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗОВАНОЇ ПРОДУКЦIЇ (ТОВАРIВ, РОБIТ, ПОСЛУГ)
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 040 Звiту про фiнансовi результати) представлена таким чином:
2012


Собiвартiсть виконаних робiт, наданих послуг 682

Всього 682
20. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ
Iншi операцiйнi доходи за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 060 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012

% банка 2






Всього 2
21. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 070 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012
Витрати на оплату працi АУП 1986
Вiдрахування на соцстрахування АУП 703
Плата за розрахунково-касове обслуговування банкiв 41
Податки та збори 203
Витрати на опалення, освiтлення, водопостачання 20



Всього 2953
22. ВИТРАТИ НА ЗБУТ
Iншi операцiйнi витрати за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 080 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:

2012
Амортизацiя ОЗ та нематерiальних активiв 581
Витрати на оплату працi обслуг.персоналу 478
Вiдрахування на соцстрахування обслуг.персоналу 180
Професiйнi послуги (аудиторськi, юридичнi, тощо) 1875

всього 3114

23. IНШI ФIНАНСОВI ДОХОДИ
Iншi доходи за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 120 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012
Дивиденди 1483

Всього 2976
24.IНШI ДОХОДИ
Iншi операцiйнi доходи за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 130 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012

Дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних авктивiв 277
Дохiд вiд списання кредиторської заборгованостi 3461
Дохiд вiд купiвлi-продажу валюти 2661
Дохiд вiд реалiзацiї ЦБ 32553


Всього 38952


25.IНШI ВИТРАТИ
Iншi витрати за звiтний перiод 2012 рiк (ряд. 160 Звiту про фiнансовi результати) представленi таким чином:
2012
Собiвартiсть реал. необоротних активiв 718
Собiвартiсть реал.валюти 2246
Собiвартiсть ЦБ 32134

Всього 35098
26.КЛАСИФIКАЦIЯ ВИТРАТ ЗА ХАРАКТЕРОМ
Витрати за звiтний перiод 2012 рiк представленi таким чином:
2012
Матерiальнi витрати 478
Витрати на оплату працi 2464
Вiдрахування на соцiальнi заходи 883
Амортизацiя 581
Iншi операцiйнi витрати 2353
Всього 67509
27. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Вiдповiдно до Податкового кодексу України вiд 02.12.2010 р. №2755-VI (ПКУ) iз змiнами та доповненнями, у 2012 роцi ставка податку на прибуток що застосовувалася до Компанiї - 21% .
Податок на прибуток згiдно Податкової декларацiї з податку на прибуток пiдприємства за 2012рiк склав 72 118 (р. 11 Податкової декларацiї)

28.ПРИБУТОК НА АКЦIЮ
Суми базового прибутку на акцiю розраховано шляхом розподiлу чистого прибутку за рiк, що припадає на власникiв звичайних акцiй компанiї, на середньозважену кiлькiсть звичайних акцiй в обiгу протягом року. Суми розбавленого прибутку на акцiю розраховано шляхом розподiлу чистого прибутку, що припадає на власникiв звичайних акцiй компанiї (пiсля корегування на вiдсотки по конвертованих привiлейованих акцiях), на середньозважену кiлькiсть звичайних акцiй в обiгу протягом року плюс середньозважена кiлькiсть звичайних акцiй, якi будуть випущенi в разi конвертацiї всiх потенцiйних звичайних акцiй з розбавленим ефектом.

Нижче наводиться iнформацiя про прибуток i кiлькiсть акцiй, яка використана в розрахунках базисного та розбавленого прибутку на акцiю:
2012
Чистий прибуток, що припадає на власникiв звичайних акцiй, для розрахунку базового прибутку (50000)
Штук
Середньозважена кiлькiсть звичайних акцiй для розрахунку базового прибутку на акцiю 50000
Мiж звiтною датою i датою складання цiєї фiнансової звiтностi нiяких iнших операцiй зi звичайними акцiями або потенцiйними звичайними акцiями не проводилося.
29.УМОВНI I КОНТРАКТНI ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Загальна iнформацiя
Iнвестицiйна програма

Соцiальнi зобов'язання
Страхування
Страхова галузь в Українi перебуває в стадiї розвитку, тому багато форм страхового захисту, поширених в iнших країнах, в Українi, як правило, ще не є загальнодоступними. Компанiя не має повного страхового покриття по устаткуванню, на випадок переривання дiяльностi або виникнення зобов'язань перед третьою стороною щодо пошкодження майна або нанесення шкоди навколишньому середовищу в результатi аварiй, пов'язаних з майном або операцiями Компанiї. Доти, доки Компанiя не отримає адекватне страхове покриття, iснує ризик втрати або пошкодження певних активiв, що може зробити iстотний негативний вплив на дiяльнiсть та фiнансовий стан Компанiї.
Судовi процеси
В ходi своєї дiяльностi Компанiя втягується в рiзнi судовi процеси, жоден з яких, сукупно або окремо, не зробив iстотного несприятливого впливу на Компанiю, крiм тих, якi вже вiдображенi у фiнансовiй звiтностi. На думку керiвництва, рiшення всiх питань, крiм вiдображених у фiнансовiй звiтностi, не зробить iстотного впливу на фiнансовий стан або результати дiяльностi Компанiї.

Оподаткування
В результатi нестабiльної економiчної ситуацiї в Українi податковi органи України придiляють все бiльшу увагу дiловим колам. Зважаючи на це, закони i постанови, що впливають на дiяльнiсть пiдприємств, продовжують стрiмко змiнюватися. Цi змiни характеризуються незадовiльним складанням законопроектiв, неоднозначним їх трактуванням i арбiтражним застосуванням з боку держави. Зокрема, податковi декларацiї пiдлягають перевiрцi з боку рiзних органiв влади, якi за законом уповноваженi застосовувати надзвичайно суворi штрафнi санкцiї, а також стягувати пеню. Хоча, на думку Компанiї, вона належним чином вiдобразила податковi зобов'язання в облiку, виходячи зi своєї iнтерпретацiї податкового законодавства, вищевказанi факти можуть створювати податковi ризики для Компанiї.
Зобов'язання з операцiйної оренди - Компанiя виступає в якостi орендаря
Зобов'язання з операцiйної оренди - Компанiя виступає в якостi орендодавця
Компанiя уклала договори оренди нерухомостi, що складається з офiсних площ у примiщеннях Компанiї. Данi договори оренди мають термiн тривалiстю 1 - 2 рокiв. Всi договори оренди включають пункт про можливiсть перегляду орендної плати у бiк пiдвищення у вiдповiдностi з поточними ринковими умовами.
30. ПОЛIТИКА УПРАВЛIННЯ РИЗИКАМИ
Управлiння ризиками вiдiграє важливу роль в дiяльностi Компанiї. Основнi ризики, притаманнi дiяльностi Компанiї, включають кредитнi ризики, ризик змiни вiдсоткових ставок, валютний ризик i ризик лiквiдностi. Опис полiтики управлiння зазначеними ризиками Компанiї наведено нижче.


Управлiння капiталом
Цiлi Компанiї при управлiннi капiталом: забезпечення здатностi Компанiї продовжувати безперервну дiяльнiсть, таким чином, щоб приносити дохiд акцiонерам i вигоду iншим зацiкавленим сторонам,
Компанiя встановлює суму капiталу пропорцiйно ризику. Компанiя управляє структурою капiталу i вносить коригування з урахуванням економiчних умов i характеристик ризику щодо вiдповiдних активiв.
Компанiя аналiзує капiтал на пiдставi спiввiдношення позикових коштiв до скоригованого капiталу. Цей коефiцiєнт спiввiдношення розраховується як спiввiдношення чистої суми позикових засобiв до скоригованого капiталу. Чиста сума позикових коштiв розраховується як загальна сума позикових коштiв згiдно зi звiтом про фiнансове становище мiнус грошовi кошти та їх еквiваленти. Скоригований капiтал складається з усiх складових капiталу (тобто акцiонерного капiталу i нерозподiленого прибутку) i включає в себе деякi види субординованого боргу.

Ризик лiквiдностi
Пiдхiд керiвництва Компанiї до вирiшення проблем лiквiдностi грунтується на ефективному здiйсненнi операцiйної дiяльностi та залучення фiнансування для покриття потреб в оборотному капiталi.
Компанiя здiйснює контроль ризику нестачi грошових коштiв шляхом планування поточної лiквiдностi. За допомогою цього iнструменту аналiзуються термiни платежiв, пов'язаних з фiнансовими iнвестицiями та фiнансовими активами (наприклад, дебiторська заборгованiсть, iншi фiнансовi активи), а також прогнозованi грошовi потоки вiд операцiйної дiяльностi.
Метою Компанiї є пiдтримка балансу мiж безперервнiстю фiнансування i гнучкiстю, шляхом векселiв.

31. РИЗИК КОНЦЕНТРАЦIЇ БIЗНЕСУ
Основна господарська дiяльнiсть Компанiї зосереджена на територiї України. Законодавство, що впливає на дiяльнiсть компанiй в Українi, схильне до частих змiн. Внаслiдок цього, активи i дiяльнiсть Компанiї можуть бути схильнi до ризику у випадку негативних змiн в полiтицi та дiловому середовищi. Протягом звiтного перiоду 2012 року вся електроенергiя отримувалася у одного постачальника ДП "Енергоринок".